Těhotenské nevolnosti jsou způsobovány hormony, které vylučuje naše tělo v době, kdy jsme těhotné. Pokud cítíte nevolnost druhý den po sexu, pak bohužel. Nejspíš jste jen něco špatného snědla. Nevolnosti se objevují nejdříve dva týdny po oplodnění, v té době totiž hormony v těle stoupnou na takovou úroveň, že ovlivňují naše fungování. Jak tedy přežít dva měsíce s kocovinou? Těhotenské nevolnosti se totiž netýkají jen rána, ale bohužel u spousty žen se jedná o celodenní nevolnosti, často spojené s únavou a migrénami. Prostě jako po tahu.
Předně bych vás chtěla uklidnit. Těhotenské nevolnosti se samozřejmě nemusí týkat všech těhotných žen. Když jsem čekala první dceru, tak jsem do šestého měsíce skoro ani nevěděla, že tam je. Žádné nevolnosti, žádné otoky, žádná únava. Kdybych nechodila pravidelně na ultrazvuk tak jim to nevěřím. V druhém těhotenství si to ale vybírám o to více. Jak nevolnosti přežít a nezabít nikoho kolem sebe?
· Zázvor
Zázvor je označován za lék proti těhotenským nevolnostem. Pozor však na množství. Zázvor totiž ve vysoké koncentraci může vaše těhotenství i ukončit. K dostání jsou těhotenská lízátka se zázvorem, která pomáhají proti nevolnostem. Připravit si můžete i čaj či limonádu avšak opatrně.
· Aromaterapie
Pokud vám vadí pachy, zkuste je přebít a dopřejte si aromaterapii. Aromaterapie vám pomůže především díky silicím, které dokáží aktivovat naši mysl i tělo. Jedná se především o silice mandarinky, grapefruitu, máty či citronu. Jednoduše si trošku vonného oleje kápněte do vody aromalampě a zapalte svíčku.
· Něco malého neustále u sebe
Pokud vás trápí nevolnosti především po ránu, připravte si k posteli nějakou sušenku či piškot a trochu vody. Ráno po probuzení prostě sníte piškot či sušenku a nejhorší nevolnosti se tak zbavíte. Stejně tak jezte přes den malé porce v kratších intervalech, nepřecpávejte se a rozhodně nebuďte hladová.